Nerina Pallot – Fires

Album ArtNa Slovensku je niekedy ťažké dostať sa v hudbe k niečomu novému. Väčšinu éteru zapĺ?a “masová” hudba a nájsť niečo originálne a nepočuté takmer nehrozí. Ale niet sa čo čudovať. Čo priťahuje masy (a čo si masy vyžadujú) zarába peniaze.

U nás je takmer neznámy projekt last.fm, ktorý je akousi hudobnou sociálnou sieťou. Tu je možnosť nájsť nové veci podľa Vášho hudobného vkusu. Takisto si pomocou automatického odosielania štatistík môžete vytvoriť svoj hudobný profil. Môžete skúsť počúvať to, čo Vám naservíruje sama služba podľa toho, ako pozná Vaše uši (teraz nemyslím na hygienu).

Tak som sa dostal aj k albumu od Neriny Pallot Fires (2005). Táto speváčka ma veeeeľmi prekvapila. Svieži hlas, svieža popová až pop-rocková hudba, originálne texty. Hlavný je však pre m?a Nerinin hlas, hra s falzetom a ľahkosť. Nie som odborník na hudbu, ale takto si predstavujem niečo, čo nemá rezať uši. Perfektné na oddych a flákanie sa s prehrávačom len tak po meste. Len mi je ľúto, že je taký veľký problém sa dostať k albumom, ktoré sa u nás počuť nedajú (snáď sa raz dočkáme iTunes store aj na Slovensku). Takto sa musí človek spoliehať na obchody typu e-oslíka :-( .

Tags: , , , ,

5 komentárov to “Nerina Pallot – Fires”

 1. diesel Napísal(a):

  no idem to hneď potiahnuť, keď to tak vychvaluješ :-)

 2. Onko Napísal(a):

  Pekne, pirat jeden.
  Ale vazne. Fakt mi je luto, ze na Slovensku nefunguje iTunes store. Trapi ma, ze sa neda dostat k legalnej zahranicnej hudbe, ktora sa na slovensko neoplati dovazat na CDckach. Apple rulez :-|

 3. smate Napísal(a):

  len na okraj last.fm pokial mozem hodnotit za seba a svoje okolie tak last.fm je velmi popularny projekt. a ked sa chces dostat k novej hudbe inak odporucam radio_FM. (inak oznacit Nerinu Pallot a jej album z roku 2005 za nieco nove je dost odvazne :D )

 4. Onko Napísal(a):

  Smate: Nove som myslel ako doteraz nepocute a ine ako vacsina toho, co sa tu hra:)
  Ale dakujem za pripomienku

 5. Kamil Napísal(a):

  No tiez musim pochvalit… RADIOFM
  …stale nová hudba, len v poslednej dobe tam neako pribudlo reklamy. :-(

Pridať komentár


(*) - povinné polia

Ak máš čo povedať, bloguj. Neviem, kto to povedal, neviem, či som túto vetu neskomolil. Ale takto nejak chápem úlohu blogu. Dať ľuďom, ktorí ma chcú počuť, vedieť, že som tu, že mám svoj názor a nehanbím sa zaň. Je ťažké zhrnúť, o čom budem písať inak ako "o tom, čo ma baví". Nechcem si dávať fixné hranice, ale nechcem sa tváriť ako odborník na všetko. Tento svet je perfektný a okolo nás je toľko fajn vecí, že je asi hriech o nich nepísať. Tak ja tu doťuknem pár riadkov o tom, čo okolo seba vidím svojimi očami. A prosím: Ak niečo napíšem nešikovne, ak sa zle vyjadrím, ak nechtiac napíšem niečo, čo radšej napísané byť nemalo, prepáčte mi. Prosím... :-)

A čo to mám rád? Fotenie. Obrázky toho, čo pekné sa dá vidieť. Asi žiadne výtvarné umenie ma neoslovuje tak ako práve fotografia. Hudba. Perfektný relax a odstraňovač bolehlavov. Milujem akustickú hudbu, ska-jazz, pop, folk, rock.... Medzi tým, čo počúvam sa nájde Paulo Nutini, Jarek Nohavica, Jack Johnson, Norah Jones, Nerina Pallot a milión ďalších (nebo tak nějak). Film. Vždy poteší pekný príbeh v pohyblivých obrázkoch. Technika. Je to tiež akési umenie, ktoré ukazuje, čo všetko dokážeme, aké sú naše možnosti. Príroda. Ak sú tie predchádzajúce veci umením ľudí, toto je umením Boha. Tu ukázal, žo dokáže (fakt svelý chlap - alebo žena? :-D ).

A ak mám vypichnúť zopár vecí, ktoré mám fakt rád, tu je môj minizoznam:

 • Aďka
 • iPod nano & Koss Porta pro
 • Nerina Pallot: Fires
 • Petti di pollo al forno
 • Leffe blonde
 • Wacom bamboo
 • Nikon D40
 • Garmont Nagevi
 • Tolkien's books
 • Lunch on skyscraper
 • I Am Sam
Grafika by Števo Bačkor running Wordpress