Socha o potrate od slovenského umelca dobyla svet

Jún 11th, 2012

// vybrali.sme.sk rank –> Pedant. Musis mat zapnuty javascript. (LifeSiteNews.com) – Slovenský študent výtvarných umení Martin Hudáček vytvoril súsošie, aby tak upriamil pozornosť na dve skutočnosti. Jednou je ničivá silu potratu vplývajúca na ženu a druhou je fakt, že skrze Božiu lásku a milosrdenstvo je možné dostiahnuť uzmierenie a uzdravenie.
Súsošie znázor?uje trúchliacu ženu, ktorá cíti [...]

Celý článok...

Tlač z Androidu na sieťovej tlačiarni (Canon LBP-5050n)

Máj 15th, 2012

// vybrali.sme.sk rank –> Pedant. Musis mat zapnuty javascript. Ak aj vy premýšľate, ako zo svojho tabletu alebo telefónu s OS Android vytlačiť trebárs faktúru vo formáte PDF, a vaša tlačiare? nepodporuje nejaké cloudové riešenie od výrobcu alebo poskytovateľa podobnej služby, možno sa necháte inšpirovať riešením, ktoré som si vytvoril pre svoje potreby. Na to [...]

Celý článok...

Ako po vymazaní znovu uploadovať workout na web Endomondo.com

Apríl 26th, 2011

Ak ste si omylom vymazali na webe dáta z Endomonda, môžete si ich nahrať znovu. Takto som to robil ja.

Celý článok...

Android 2.2 FroYo na Orange San Francisc-u (ZTE Blade)

Február 26th, 2011

V UK a čoskoro pravdepodobne aj na Slovensku Orange uvedie svoj mobilný telefón San Francisco, čo je vlastne obrandovaný telefón ZTE Blade. Jeho operačný systém však neoplýva spoľahlivosťou a rýchlosťou. Sám som si telefón prispôsoboval, preto ponúkam nástroje a návod pre jeho upgrade a vyladenie.

Celý článok...

How to automatize CakePHP’s ACL database creation

Apríl 27th, 2010

If you use CakePHP framework, maybe you want to use its built-in user authentication and access list control. It can be really easy managed from Cake’s console application or You can use prepared scripts. But sometimes console won’t work and you can’t included SQL statements – for example if you use PostgresSQL as I do. If you don’t want to change prepared DB scripts, you can use included database schema to create tables requested by DB ACL component.

Celý článok...

XSLT šablóna pre dátové modely MySQL Workbench (MWB)

Marec 4th, 2010

Ak pracujete na rozsiahlejšom webovom projekte (alebo inej rozsiahlej aplikácii využívajúcej databázu), je pravdepodobné, že ste v rámci tvorby dokumentácie vytvárali aj dokumentáciu dátových modelov. Už pomerne dávno som na tento účel používal FabForce DBDesigner, ktorého štafetu prebral MySQL Workbench. Ide o veľmi šikovný nástroj, ktorý dovoľuje na slušnej úrovni vizualizovať štruktúru databázy.

Celý článok...

Obrázky vložené priamo do CSS

Február 25th, 2010

Možno sa už i vám stalo, že ste potrebovali vytvoriť čo najkopaktnejší HTML dokument, ktorý mal napriek malému počtu súborov (ideálne jednému) obsahovať aspo? minimalistickú grafiku. Čo tak vložiť obrázok priamo do zápisu CSS?

Celý článok...

Problematické vyváženie bielej

Júl 4th, 2009

Ak ste niekedy fotili vo vačších priestoroch ako sú haly, kostoly a podobne, možno ste mali problémy s tým, že sa Vám v jednom zábere miešalo svetlo blesku osvetľujúceho popredie a osvetlenia priestorov. Pri použití blesku fotoaparát totiž vyvažuje bielu na teplotu denného svetla (cca. 5500°K) a nevšíma si celkové farebné pomery.

Celý článok...

O SEO rozumne

Máj 16th, 2009

Anglická skratka SEO znamená Search Engine Optimalization. Skúsme to preložiť do slovenčiny. Optimalizácia pre vyhľadávače. Tak je to aspo? väčšinou prekladané. Ako sa vyjadruje aj p. Michal Prokop, nie je to sťastný preklad. My nechceme, aby sa náš projekt páčil googlu. My chceme, aby bol náš projekt vyhľadateľný a aby sa dostal k správnemu adresátovi. Aj keď to bude znieť určite divne, ale skúsme si teda SEO predstaviť ako “optimalizáciu vyhľadateľnosti”.

Celý článok...

… ale nie je pro-life ako pro-life

Apríl 2nd, 2009

Radikálnejší a umiernenejší, nekonfliktní, rozhodní a nekompromisní. Jeden názor, ale veľa pohľadov. Nie je to nelogické, skôr naopak. Aj ako praktizujúci katolík môžem mať na veci svoj názor. Takouto vecou je to, ako dať najavo svoje presvedčenie…

Celý článok...

Ak máš čo povedať, bloguj. Neviem, kto to povedal, neviem, či som túto vetu neskomolil. Ale takto nejak chápem úlohu blogu. Dať ľuďom, ktorí ma chcú počuť, vedieť, že som tu, že mám svoj názor a nehanbím sa zaň. Je ťažké zhrnúť, o čom budem písať inak ako "o tom, čo ma baví". Nechcem si dávať fixné hranice, ale nechcem sa tváriť ako odborník na všetko. Tento svet je perfektný a okolo nás je toľko fajn vecí, že je asi hriech o nich nepísať. Tak ja tu doťuknem pár riadkov o tom, čo okolo seba vidím svojimi očami. A prosím: Ak niečo napíšem nešikovne, ak sa zle vyjadrím, ak nechtiac napíšem niečo, čo radšej napísané byť nemalo, prepáčte mi. Prosím... :-)

A čo to mám rád? Fotenie. Obrázky toho, čo pekné sa dá vidieť. Asi žiadne výtvarné umenie ma neoslovuje tak ako práve fotografia. Hudba. Perfektný relax a odstraňovač bolehlavov. Milujem akustickú hudbu, ska-jazz, pop, folk, rock.... Medzi tým, čo počúvam sa nájde Paulo Nutini, Jarek Nohavica, Jack Johnson, Norah Jones, Nerina Pallot a milión ďalších (nebo tak nějak). Film. Vždy poteší pekný príbeh v pohyblivých obrázkoch. Technika. Je to tiež akési umenie, ktoré ukazuje, čo všetko dokážeme, aké sú naše možnosti. Príroda. Ak sú tie predchádzajúce veci umením ľudí, toto je umením Boha. Tu ukázal, žo dokáže (fakt svelý chlap - alebo žena? :-D ).

A ak mám vypichnúť zopár vecí, ktoré mám fakt rád, tu je môj minizoznam:

 • Aďka
 • iPod nano & Koss Porta pro
 • Nerina Pallot: Fires
 • Petti di pollo al forno
 • Leffe blonde
 • Wacom bamboo
 • Nikon D40
 • Garmont Nagevi
 • Tolkien's books
 • Lunch on skyscraper
 • I Am Sam
Grafika by Števo Bačkor running Wordpress